Sıkça Sorulan Sorular

Sitemizin ana sayfasında sağ köşede yazan "Kayıt Ol" butonuna tıkladıktan sonra, sizden istenilen bilgileri girmeniz yeterlidir... Son işlem olarak 60 saniye içinde mailinize gelecek onay linkine tıklayarak işlemi bitirebilirsiniz.
Sitemizin ana sayfasının sağ köşesinde yer alan "Şifremi unuttum?" butonuna tıklayarak rahatlıkla şifrenizi değiştirebilirsiniz. Üyelik bilgilerinizi ise sitemize giriş yaptıktan sonra sağ köşede yer alan "SAYFAM" butonuna tıkladıktan sonra sol köşede yer alan "ÜYELİK BİLGİLERİM" butonumuza tıklayarak üyelik bilgilerinizi düzenleyebilirsiniz...
Sitemizde PayTR ve Gpay altyapıları ile ödeme yapabilirsiniz ve 3D Secure ile 7/24 güvendesiniz... Ayrıca 128Bit SSL sertifikasıda bulunmaktadır.
Sitemiz üzerinden ve Sabah : 10:00 Gece  02:00 iletişim kurabilirsiniz. 0850 346 13 23 Telefon numarasından destek alabilirsiniz. 
Sitemize 7/24 ödeme yapabilirsiniz. Bankanız veya servisinize bağlı işlem saatleri içerisinde Oyunone 7 gün 24 saat ödeme kabul etmektedir.
Sitemizden herhangi bir bakım olmadığı sürece 7/24 ürün alımı yapabilirsiniz.

* Ödeme yöntemleri alanındaki ödeme yöntemlerinden size uygun olanı kullanarak ödeme yapabilirsiniz. 

* Havale veya EFT ile ödeme yapmak istiyorsanız öncesinde havale yapmanız ardından sitemizden ödeme bildirimi yapmanız gerekmektedir. 

* Kredi kartı ve banka kartı ödemelerinde ödeme bildirimi yapmanız gerekmemektedir. 

* Not: Saat 10:00 / 02:00 canlı destek üzerinden iletişim kurabilirsiniz. 

Profilim > Ödemelerim sekmesinden ödeme bildirimlerinizin onaylanıp onaylanmadığını kontrol edebilirsiniz. Ödemeleriniz genel olarak 15 dk içerisinde onaylanmaktadır. Bu sürenin aşılması durumunda canlı desteğimize bağlanarak bilgi alabilirsiniz. Ödemenizin hemen ardından canlı desteğe bağlanmanız ödeme onayını hızlandırmayacaktır.
Ödeme yöntemleri > Kredi kartı alanından ödeme yapabilirsiniz. Ödemeniz 10 dk içerisinde onaylanmaktadır. Ödeme partnerimizce ödemenizden sonra sözlü onay için aranabilirsiniz. Telefonunuzun ulaşılabilir olduğundan emin olunuz.
Banka kartı ve kredi kartı ödemeleriniz 10-15 dk içerisinde ödeme partnerimizce onaylanmaktadır. Bu süreyi aşması halinde canlı desteğe bağlanarak bilgi alabilirsiniz.
Banka kartı, bankomat kart, bankamatik kart ve maaş kartınızla ödeme yapabilirsiniz. Ödemenizi tamamladıktan sonra ödeme partnerimizce telefonla aranarak güvenlik doğrulaması yapılabilir. Telefon hattınızın erişilebilir olduğundan emin olunuz. Banka kartı ödemelerinde ödeme bildirimi yapmanız gerekmemektedir.
* Ödeme bildirimi; havale ve EFT ödemelerinizden sonra sitemiz üzerinden ödemenizin onaylanması için yapmış olduğunuz bildirimlerdir.
* Ödeme bildirimleri 15 dk içerisinde sonuçlanmaktadır.
* Havale ve EFT ödemesi yaptıktan sonra ödeme bildirimi yapabilirsiniz.
* Sitemizin anasayfasında sağ üstte bulunan "Banka hesapları" butonuna tıklayınız.
* İlgili bankanın altındaki Ödeme bildir butonuna tıklayınız.
Tüm ödeme bildirimleriniz olağanüstü durumlar dışında 15 dakika içerisinde onaylanır. Belirtilen süreyi aştığını düşünüyorsanız, canlı desteğe bağlanıp bilgi alabilirsiniz.

Ödeme bildirimlerinde 3 şart aranır:

1- Ödeme yapan hesap sahibi ile ödeme bildiren Oyunone üyelik sahibinin ad ve soyad bilgileri aynı olmalıdır.

2- Ödeme doğru banka ve ödeme partnerine bildirilmelidir. 

3- Havale / EFT yaparken açıklama kısmı boş bırakılmış olabilir, ad soyad ve telefon numarası yazılmış olabilir. Hesap sahibinden farklı bir kişiye ait TCKN, ad soyad paylaşımı, firma ve oyun ismi bildirme gibi notlarla yapılan havale ve EFT'ler ödeme partnerince onaylanmamaktadır. 

Tüm bu şartları sağlıyorsanız ödeme bildirebilirsiniz. 

Yukarıda belirtilen şartlara rağmen ödeme bildiriminiz onaylanmıyorsa canlı desteğe bildirin lütfen. 

Sitemizde belirtilen banka hesapları ödeme partnerlerimize aittir. Ödemenizi yaptıktan sonra üyeliğinizden ödeme bildirimi yapmanız halinde bu bildirim ödeme partnerimize ulaşacak ve yapılacak kontrol neticesinde ödemeniz sonuçlanacaktır. Yapmış olduğunuz ödemelerin dekont veya makbuzunu kesinlikle saklamanızı öneriyoruz. Çünkü ödeme bildirimi yaparken makbuz / dekont üzerinde yer alan bilgilere ihtiyacınız olacak.

* Sitemizde üyeliğinize kayıtlı numara ile mobil ödeme yapabilirsiniz. 

* Faturalı veya faturasız mobil ödeme yapabilirsiniz. 

* Mobil ödemelerde komisyon %100 olduğundan (Örn; 100 TL ödemede 100 TL komisyon alınır) tavsiye edilmemektedir. 

Banka hesap bilgilerimizi inceleyerek işlem yapmak istediğiniz bankanın bilgilerini (hesap no / Iban vs) temin edebilirsiniz. 

ATM işlemlerinde kartsız işlem > para yatırma > hesaba para yatırma seçeneklerinden Şube kodu ve hesap numarası girerek ödeme yapabilirsiniz. ATM'de kullandığınız T.C. kimlik numarasına ait ad-soyad ile sitede kayıtlı üyeliğinize ait ad-soyad bilgileri aynı olmalıdır.

Ödemeler genel olarak 15 dk içerisinde sonuçlanmaktadır. Ödemelerinizin durumunu profilinizdeki "Ödemelerim" sekmesinden görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca Bilgilendirme Ayarlarından ödeme bildirimleri özelliğini aktif ederseniz bildirimi mail olarak alabilirsiniz.

Yalnızca ürün (Oyun parası, ilan) satışından elde edilen kazancınızı nakit çekebilirsiniz. 

Sitemizde 2 şekilde para transferi yapılabilmektedir. Yatırmış olduğunuz meblağı aynı miktarda iade olarak talep edebilirsiniz. 

1- Oyun parası veya ilan satışından elde edilen kazanç,

2- Son 3 gün içerisinde yapılan ödemenin aynı miktarda iadesi.


    İADE ŞARTLARI:
    1- İade istediğiniz ödeme tutarı kadar bakiyeniz olmalıdır parça iade yapılamamaktadır.
    2- Ödeme tarihinden itibaren 3 gün geçen ödemelerin iadesi yapılamamaktadır.
    3- ATM'den kartsız işlem olarak yatırılan ödemelerin iadesi yapılamamaktadır.
    4- Kredi kartı ve Banka kartı ile yapılan ödemelerin iadelerinin hesabınıza geri yansıması 3-14 iş günü sürebilmektedir.
    5- Banka havalesi ile yapılan ödemelerin hesabınıza geri yansıması 3-5 iş günü sürebilmektedir.
    6- İade işlemi talep edilen hesaplar iadesi yapıldıktan sonra şirket politikamız gereği hesap kullanıma kapatılacaktır.

* Sitemizde bulunan sol kısımdaki kategoriler sekmesinden istediğiniz ürünü seçebilirsiniz. 

* Üst kısımda bulunan arama kutucuğunu kullanabilirsiniz. 

Aradığınız ürünü bulamazsanız canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz.

Ürünlerin stok bilgisi paylaşılmamaktadır. Yüksek sayıda satın almak isterseniz canlı desteğe bağlanarak bilgi talep edebilirsiniz. Diğer yandan bazı ürünlerimizde yüksek sayıda ürün almaya çalıştığınızda "*** adet sipariş geçebilirsiniz" uyarısını görebilirsiniz. Satın almak istediğiniz üründe stok görünmüyorsa canlı desteğe bağlanarak stoklara ne zaman ekleneceği konusunda bilgi alabilirsiniz.
Vermiş olduğunuz ürünleri sitemizin sol üst köşesindeki isminiz üzerine gelerek "Siparişlerim" sekmesi üzerinden vermiş olduğunuz ürünleri ve durumlarını görebilirsiniz.
Profilim > Siparişlerim alanından siparişinizin durumunu ve içeriğini görüntüleyebilirsiniz.

* Dijital kod (E-pin) ürünlerinde teslimat süresi anlık veya bazı ürünler için 1-5 dakika arasıdır. 

* Goldbar ve yang gibi oyun paraları sipariş vermeden önce teslimat noktasında hazır bulunursanız birkaç dk içerisinde teslim edilmektedir. 

E-pin siparişi iptali: Sitemizde satışa sunulan e-pinlerin %99'u anlık sistem tarafından teslim edilmektedir. Teslimi gerçekleştirilen kodlar sadece alan kişi tarafından görüldüğünden ve tekrar satışı yapılamayacağından iptali mümkün değildir. 

Oyun parası (Goldbar, Yang vb.) siparişi iptali: Teslimi yapılmayan oyun parası gibi ürünlerin iptali yapılabilir. Bunun için canlı desteğe bağlanarak bilgi vermeniz gerekmektedir. 

Diğer ürünlerin iptali: Teslimatı henüz yapılmamış ürünlerde iptal hakkınız mevcuttur. Bunun için canlı desteğe bağlanarak bilgi vermeniz gerekmektedir. 

* Nakit çekimi talebinde bulun

* PAPARA’YA ÇEKİM: (Hesap numarası 10 haneli rakamdan oluşur)
Papara 7/24 anlık gönderilir. %3 komisyon alınır.

* BANKA HESABINA ÇEKİM: (TR ve 24 rakamdan oluşan IBAN girilerek hesap eklenir)
Akbank Bankasına hafta sonu dahil her gün saat 10:00-23:00 arasında HAVALE yapılır.
Diğer tüm bankalara hafta içi saat 10:00-16:00 arasında EFT yapılır.
1 saat içinde işleme alınır.  İşlem ücreti sabit 5 TL'dir.

İlan işlemlerinde yalnızca satıcıdan komisyon alınır. %10 dur. 

* Sitemize üye girişi yaptıktan sonra sağ üst köşede hemen "ilan ver" seçeneğine giderek ilan verebilirsiniz. 

* Profilim > İlan ekle sekmesinden ilan yayımlayabilirsiniz. 

İlanlarınız 5 dk içerisinde ilgili operatörlerce kontrol edilerek onaylanır. 

Yalnızca ilanlar üzerinden ilan sahipleri (Satıcı) ile iletişime geçebilirsiniz.
Üyeliğinize giriş yapma ekranında bulunan "Şifremi unuttum" butonuna tıklayarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.  
Bakiyeniz sitemize giriş yaptıktan sonra sol üst köşede isminizin yanında belirmektedir.

* Oyunone olarak "güvenliği" her şeyin üzerinde tutuyoruz. Mevcut olan en iyi güvenlik sistemi ve arayüzleri kullanarak kayıt olduğunuz andan itibaren tüm işlemleriniz koruma kalkanı içerisinde gerçekleşir. Ödeme yöntemlerinde girilen bilgiler, alışverişleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tamamen güvendedir. 

* Ayrıca sitemizde yer alan SSL sertifikaları, sağlayıcı sertifikaları, banka hesapları gibi alanları inceledikten sonra; Google, Bing, Yahoo, Yandex vb. arama motorları, Sikayetvar.com veya sosyal medya üzerinden araştırma yaparak veya bizzat deneyerek karar verebilirsiniz.