{{ $item.name }}
{{ miniShoppingCart.totalItem }}
My Cart

CART IS EMPTY

If you wish you can go to games page and start shopping

GO TO GAMES PAGE
CART SUMMARY

Total {{ miniShoppingCart.totalItem }} products in your basket

{{ item.categoryName }}

{{ item.productName }}
{{ item.quantity }} {{ item.price * item.quantity | currency }}
  • Products
  • About
  • Reviews
  • Gallery
  • System Requirements

  About

  The Sims 3

  The Sims 3, The Sims adlı yaşam simülasyonu oyun serisinin üçüncü ana oyunudur. The Sims Studio (Maxis) tarafından geliştirildi ve Electronic Arts tarafından dağıtıldı. En çok satan bilgisayar oyunlarından The Sims 2'nin devamı niteliğindedir. Öncelikle PlayStation 3 ve Wii için Kasım 2006'da duyuruldu ve sonra OS X ve Microsoft Windows platformları için de sürümleri çıkacağı belirtildi.[2] OS X ve Microsoft Windows platformları için 2 Haziran 2009'da yayımlandı. Aynı oyun diski, iki platform için de uygun haldedir. The Sims 3 ardından oyun konsolları ve telefonlara (PlayStation 3, Wii, Xbox 360, Android, iOS ve Nintendo DS) 26 Ekim 2010'da geldi. Windows Phone versiyonu ise 15 Ekim 2010'da Windows Phone Store üzerinden yayınlandı. Nintendo 3DS versiyonu 27 Mart 2011'de yayınlandı. Ayrıca mobil telefon platformlarına ve basit kodlu telefonlara ise Java aracılığı ile oynama imkânı sunuldu. The Sims 3, ilk haftasında 1.4 milyon satarak büyük bir ticari başarı gösterdi.[3][4] Metacritic sitesi, 100 üzerinden yaptığı puanlama sisteminde oyuna 86 puan verdi.[5] Oyun 2009'da yayınlandığından beri dünya genelinde on milyon kopya satarak tüm zamanların en çok satan bilgisayar oyunları listesine girdi.[

  Oynayış

  The Sims 3, öncül oyunları gibi aynı konsepte ve oynanış tarzına sahiptir. Oyuncular Simlerin kontrollerini ellerine geçirerek etkileşimlerini, ilişkilerini ve aktivitelerini yönetir. Oyunun sonu yoktur. Simlerin hayat arzuları, ilişkileri ve meslekleri yaşam tarzlarını oluşturur. Kariyer tercihleri sonucu ilişki yükselmeleri ve puanlar kazanır. Simlerin yetenekleri de yaşam stratejilerine bağlıdır. Eğer okul çağındaki bir Sim, okulla ilgili bir yetenek geliştirirse bu Simin okul hayatındaki başarısını artırır. Yeni ödül sistemi Dilekler, önceki oyun The Sims 2'deki İstekler ve Korkular bölümüyle değiştirilmiştir. Simlerin isteklerini yerine getirmek, Hayat Mutluluğu puanlarını yükseltir. Oyunda ayrıca isteğe bağlı olarak farklı bir yere gidildiğinde Simlerin hayatının devam etmesi seçeneği de bulunur. Simlerin yaşam adımları da güncellenmiştir. Bebek, yürümeye başlayan çocuk, çocuk, genç, genç yetişkin, yetişkin, ve yaşlı olarak yedi ayrı evre vardır. Simler yaşlılıktan ya da ek paket dahilinde mumya lanetinden (World Adventures), meteor çarpmasından (Ambitions), vampir tarafından ısırılmadan (Late Night), suda boğulma, açlık, yangın, elektrik çarpması gibi sihirbazlık hatalarından (Showtime), cadı avı sonucu lanetlenmekten ve zehirli puding yiyip altına dönüşmekten (Supernatural), donmaktan (Seasons), katlanabilir yataklardan ve otomatlardan (University Life), köpek balığı saldırısı sonucu ya da deniz kızı yüzünden su kuruluğundan (Island Paradise) ve jetpack ile uçarken gökyüzünden düşerek veya zaman yolculuğundaki paradokslardan etkilenerek (Into the Future) ölebilir.

  Sim Yaratma

  The Sims 3, önceki oyun The Sims 2'ye göre daha bol seçenekli Sim Yaratma ekranı sunar. Oyuncular Simlerin vücut tipini kaslı olarak ya da vücut şekillendirici ayarı kullanarak vücut ölçülerini değiştirerek yapabilir. Fakat toddler (yürümeye başlayan çocuk) evresi bu ekranda değiştirilemez. Late Night genişleme paketinde göğüs ve kas büyütme gibi seçenekler, oyuna eklenir. Çoklu ten rengi seçenekleri de oyuna eklenmiştir. Her ten rengii açıktan koyuya doğru sıralanmıştır. Önceki oyunlar olan The Sims ve The Sims 2'den ayrı olarak ayakkabı değiştirme özelliği de bulunur. Toplamda yirmi iki kadın, on yedi erkek saçı eklenmiştir. Ayrıca genişleme paketleri, eşya paketleri, Sims Store ve üçüncü parti custom content'lerle de oyuna sçalar eklenebilir. Şapkalar ve aksesuarların da rengi ve deseni değiştirilebilir. Her Simin saç rengi sekiz temel renge göre ayarlanabilir. Ayrıca yeni renk skalası ile de değiştirilebilir. The Sims 3, oyunculara çok çeşitli Simlerle oynama ve vücut ayarı değiştirme gibi özellikler sunar. Oyuncular ayrıca Simlerine çil, ben ve dövme ekleyebilir

  Yetenekler

  Oyunda birçok yetenek vardır ve seviye yükseldikçe Simlerin yaptıkları fiilleri etkiler. Bunlardan bazıları; yüksek etkileyicilik seviyesindeyken daha çok sosyal etkileşim yapabilme, yüksek gitar seviyesinde özel şarkılar çalabilme ve yüksek beceri seviyesinde araç gereçleri (kendi kendini temizleyebilme, daha çok televizyon kanalı) bir üst seviyeye çıkarabilme gibi özelliklerdir. Ana yetenekler zeka, yemek pişirme, resim yapma, bahçıvanlık, yazmak, gitar çalmak, spor, el becerisi, etkileyicilik ve balık tutmaktır. Eklenti paketleriyle birçok yeni yetenek eklenir. Simler yeteneklerden herhangi birini onuncu seviye yaptığında, posta kutusuna sertifika aldıklarına dair zarf gelir. Her beceri, yetenek bölümünde detaylı şekilde Simlerin hangi görevleri yapması gerektiği ve zaman zaman özel görevleri gösterir. Görevler tamamlandığında Simler ödül kazanır. Ambitions eklenti paketinde gizli yetenekler de, beceri bölümünde gösterilir.

  User Comments

  Add the first comment

  Share your opinion about this product with other users.

  TOTAL RECORDS : {{ totalItems }} - TOTAL PAGES : {{ totalPages }}

  System Requirements

  Minimum:

  • OS:Windows XP (SP2), Windows Vista (SP1), or Windows 7
  • Processor:WIN: 2.0 GHz P4 processor or equivalent for XP/2.4 GHz P4 processor or equivalent for Vista and Windows 7
  • Memory:2 GB RAM
  • Graphics:Nvidia GeForce 6 series or better, and all NVidia G, GT, GTS, and GTX video cards. ATI Radeon™ series card 9500 series or better, and all ATI X, X1, and HD video cards; Intel® Graphics Media Accelerator (GMA): GMA 3-Series, GMA 4-Series. Please note that the GeForce 6100 and 7100 cards are not supported.

  Recommended: